Tornádo

Včera večer jsem poprvé slyšel varování před tornádem. Šli jsme zrovna se spolužáky na večeři, když se rozezněly sirény. Po chvíli nám došlo, že asi půjde o tornádo, ale kupodivu to moc nevypadalo, že by to ostatní lidi na ulici brali nějak moc vážně (ono to ale většinou byli taky mezinárodní studenti stejně jako my). Já jsem se nakonec rozhodl jít pro jistotu domů, měl jsem to kousíček.

Ze začátku to vypadalo, že se nic neděje, pak ale postupně začala pořádná bouřka a plískanice (tornáda prý vznikají právě při bouřkách). Byl jsem radši v televizní místnosti bez oken, kterou máme uprostřed patra (při tornádu není dobré být u oken, nejlepší je schovat se ve sklepě). Když jsem ale jednou vykoukl z okna, měla obloha výrazně nazelenalý odstín – takovou jsem předtím nikdy neviděl. Pokud se nepletu, tak jsem někde v poslední době četl, že právě podle takové oblohy můžeme poznat, že hrozí tornádo. Žádné tornádo se každopádně nikde široko daleko neobjevilo, asi hodinu a půl po sirénách už bylo po bouřce a dokonce jsem viděl kousek západu slunce.

Rád koukám na mraky a tady k tomu mám spoustu skvělých příležitostí. Zatím skoro vždycky vypadaly dost zajímavě, ještě se nestalo, aby delší dobu byla na obloze nudná šedá duchna, tak jak to bývá v Čechách.Včera jsem při bouřce litoval toho, že nebylo bezpečné koukat z okna, určitě by to stálo za to. Taky mi přijde, že tady mraky bývají nějak výš. Nejspíš je to nějaký optický klam způsobený rovnou krajinou, ale taky jsem trochu uvažoval nad tím, jestli to nemůže být zdejší malou nadmořskou výškou (kolem 200 m.n.m.). Asi je to samozřejmě ale blbost.

Kdybyste si chtěli o tornádech počíst trochu víc, mrkněte třeba na wikipedii, mají tam taky celkem dost působivých fotek.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.