Příroda a mikrovlnka

Už si tady postupně zvykám, takže se neděje až tak moc nového. Postupně si vytvářím pravidelný program zvlášť s chozením do školy a plaváním – v po, st a pá mám čas mezi přednáškami od 1130 do 130, což je tak akorát na zaplavání si v bazénu a oběd. Už mi konečně celkem jde plavání s hlavou pod vodou! Ještě by to chtělo se pořádně naučit i něco jiného než jen prsa.

Všechno ale samozřejmě ještě rutina není. Jednak je tady teď na dva a půl týdne na návštěvě Blanka (odlétá v pátek), a taky nejrůznější studentské organizace (na Purdue jich je asi 800) pořádají nábory nových členů – callouty. Zrovna zítra a pozítří se na dva chystám – buddhistický a outdoorový.

Občas se taky jdeme s Blankou někam kolem projít. Místy je tu příroda celkem pěkná, ale jsou to spíš menší parky (no, na parky jsou zas celkem velké) než třeba souvislé lesy jako u nás. A taky tu místo turistických značek jsou většinou asfaltové cesty. Ale rostliny a zvířata stojí za to:

Kromě veverek a světlušek, o kterých jsem už psal, jsem nedávno na kampusu viděl úplně červeného ptáčka. Taky je tu spousta hlučných cikád nebo tak něčeho… před pár dny jsme nějakou viděli zblízka a je to 5 centimetrová obluda!

V lese občas ze stromů visí něco, co vypadá jako hnědá tuhá liána. Tak úplně nevím, jestli to fakt můžou být liány, ale netuším, co by to mohlo být jiného.

Včera jsme na výletě viděli vinnou révu, jak visí z normálních stromů. Dokonce je zrovna zralá a celkem dobrá.

A na loukách nebo i jenom podél cest roste vysoká (třeba i 3 metrová) keřo-tráva.

Mimo chození po venku a nakupování (ještě jsem pořád nenašel ty úplně nejlepší müsli – a sýry taky mají divný) se postupně učím vařit všechno v mikrovlnce, což Blanku z nějakého záhadného důvodu děsně štve. Už jsem i absolvoval odborný kurs na toto téma – a naučil se vařit vajíčka, brambory a koláč. Vajíčka jsem hned musel zkusit a povedla se. Sice mi to pokaždé trochu vybuchlo, ale díky poklopu na misce to naštěstí nevadí. Ne že bych ty vajíčka dělal tak jsou ve skořápce – recept je: vyklepnout do misky, rozmíchat se stejným množstvím vody jako je vajíčka a mikrovlnkovat 2 – 3 minuty. Dělal jsem to ale i bez rozmíchání a jsou tak lepší. Někdy si možná troufnu zkusit, co se stane, když dám mikrovlnkovat vajíčko ve skořápce.

Ve škole je to zatím v pohodě. Mám fakt štěstí, že chodím na pokročilejší přednášky, protože nebudeme mít žádné zkoušky a nemáme moc domácích úkolů. To spolužáci, kteří chodí na povinné předměty ke kvalifikačním zkouškám (qualifying exams), úpí pod horou domácích úkolů. Snad se v pohodě zvládnu na dvě zkoušky, které mi ještě chybí (dvě jsem už napsal – abstraktní a lineární algebru), přes semestr připravit.

A už jsme taky s Blankou zvládli dvakrát prát ve zdejších kolejních pračkách a sušičkách. Vypadají jako ve všech těch amerických filmech a seriálech (až na to, že jsou v podzemí).

Čekal bych, že tím, jak si tu zvykám, už nebudu psávat tak často jako ze začátku, kdy se pořád dělo něco nového a zajímavého. Tipl bych, že by to mohlo být tak jednou za jeden, dva týdny, ale zatím těžko říct…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.