Seznam se zamiloval!

Zdá se, že se vyhledávač Seznamu zamiloval do mého blogu! Na spoustu různých nesouvisejících vyhledávání ho vrací mezi prvními – zatím nejlepší je “staniční sestry musí studovat na bakaláře” (zadáno bez uvozovek), tam jsem úplně první. Dobrý je taky “100 mil v sedle” nebo “indický obchod v Praze”. Dokonce i na “asus k50” jsem na první stránce. Všiml jsem si toho, protože se mi tu mimo jiné ukazuje, jakým vyhledáváním se lidi dostali na blog.

Pokud byste někdo tušili, čím to může být, budu rád, když se o to podělíte.

Další vtipná věc související s blogem je. že mi to tu ukazuje statistiky, kolik lidí tu bylo který den. A zjevně to počítá i kliknutí třeba na články nebo fotky, takže jen jsem sem před pár dny dal ty fotky, hned se počet zvýšil na skoro desetinásobek normálu (z 20 na 200, předchozí maximum bylo něco kolem 60).

Advertisements

5 responses to “Seznam se zamiloval!

  1. Ono je to dost jednoduchý – existuje strašně málo stránek, kde se najednou zobrazí slova jako „staniční sestry musí studovat na bakaláře“ a holt u tebe se objevily :) Prakticky každá stránka je na hromadu takovýhle náhodných vět na prvním místě, ale problém je, že je nikdo nehledá :) I když teď mě napadá, že by mohla docela dobře fungovat stránka, která by na různých podstránkách generovat náhodný slova z nějakýho slovníku a chytat tuhle „náhodnou“ návštěvnost. Třeba to ve volné chvíli zkusím naprogramovat. A obecně má WordPress dobře řešený uzpůsobení pro vyhledávače, což ti taky pomáhá.

    V těch statistikách bys někde asi měl mít měření zobrazení stránek i počet unikátních návštěvníků. Každopádně to nemuselo sosuviset s fotkama, mohl to být klidně dost agresivní robot, který ti tu stránku procházel a pokaždé se tvářil, že je někdo jinej :)

  2. A ještě jedná zajímavá věc – teď na vyhledávání “100 mil v sedle” ani “indický obchod v Praze” nejsi na první straně, na tom je pěkně vidět, jako nově zařazený stránky strašně lítají ve výsledcích vyhledávání.

  3. Nemyslím, že to je tím. Tipl bych, že třeba slovo “sestry” (nebo “sedle”) se tady nikde nevyskytuje… V tom výsledku na Seznamu navíc bývá zvýrazněný jenom první z hledaných slov (“staniční”).
    Zkoušel jsem si s tím včera trochu hrát, a třeba když zadám “fatehpur sikri nesmysl”, najde mě to… a místo nesmysl může být spousta jiných náhodných slov.
    Unikátní návštěvníky jsem zatím nenašel. A fakt si jsem dost jistej, že je to klikáním na fotky.

  4. Na kolika jiných českých stránkách si myslíš, že se objeví slova „staniční musí studovat na bakaláře“? A třeba slovo sestra se tady někde objevilo jako jméno komentující a tuším, že Seznam umí skloňovat (třeba Jyxo to umí určitě). A ty zbylý slova tady na té stránce jsou, takže jsi podle Seznamu holt nejrelevantnější česká stránka na daný dotaz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.