Drobnosti

V místním indickém obchodě jsem objevil další úžasnou věc – jogurt! Indický jogurt je o trochu kyselejší a hlavně o hodně lepší než ten normální. A po přidání vody se z něj dá našlehat výborné lassi – musel jsem je míchat vidličkou (protože nemám nic víc profi); cukr (kterej taky nemám) by ho udělal ještě lepším, ale i tak bylo bezva… že by se konečně našel důvod, proč koupit cukr?

Taky pokračuju v zútulňování svého pokoje – koupil jsem si plakát s obrazem od Dalího. Ten obrázek mi přišel tak zajímavej a divnej, že jsem těžko mohl odolat. Ale je to vtipný, tak zabydlenej nebyl můj pokoj na koleji v Praze ani po 4 letech!

Dali: La tentation de Saint Antoine

Dali: La tentation de Saint Antoine

Poslední dobou dost přemýšlím o tom, koho si vybrat za vedoucího (a tedy taky jaké oblasti se budu věnovat). Nebylo by to sice ještě úplně nutný, ale přijde mi dobrý to udělat co nejdřív. Asi nejlepší je tady profesor Shahidi, který dělá teorii čísel – takže se přirozeně nabízí jako nejlepší volba. Jediný problém je, že v tom, co dělá, je hodně analýzy – a já si nejsu jistej, jestli by mi to časem nevadilo. Pak je tady celkem dobrých lidí na algebraickou geometrii nebo komutativní algebru. Jenže zatímco k tomu, abych dělal teorii čísel, mám aspoň jakési důvody, že jsem se někdy celkem náhodně rozhodl, že by mě bude zajímat, v ostatních oblastech bych dost váhal a nevěděl, podle čeho si teda vybrat. Samozřejmě je asi nejlepší si prostě vybrat někoho, komu budu věřit, že bude dobrý vedoucí… jenže když s většinou z těchto profesorů nemám žádnou přednášku ani seminář, těžko to poznat. No nic, nějak se to vyvrbí (:

Později:

Dopoledne jsem zas jednou vyrazil na nákup do Walmartu. Kromě spousty jídla (už jsem nebyl na pořádným nákupu pěkně dlouho) jsem si koupil rice cooker. Je to v podstatě hrnec, který zapojíš do elektriky a můžeš v něm vařit. Ještě jsem to nezkoušel, takže jsem zvědavej, jaký to bude. A dokonce už mám i ten cukr! Skoro všechno platím platební kartou – tady je to fakt o dost jednodušší než hotovost, většinou není potřeba žádnej pin ani podepisování.

Vyrojilo se tady celkem dost pidimušek. Skoro pořád na sobě nějaký mám, včera se mi jedna vydala prozkoumat i vnitřek nosu.

Taky mi občas poštou chodí dárečky – knížky, co jsem si koupil na internetu. Vždycky je překvápko, která to bude tentokrát (doba doručení je celkem náhodná, tak to úplně nejde odhadnout). Dnes to třeba nebyl Hofstadter: Le Ton beau de Marot, jak jsem čekal, ale Mohsin Hamid: The Reluctant Fundamentalist. Nějak mám výrazně víc knížek, co bych si chtěl přečíst, než času na ně… Teď třeba mám rozečtené Ka od Roberta Calassa, To the Ends of the Earth od Goldinga a LOTRa (a k tomu dalších 5 matematických knížek).

Advertisements

One response to “Drobnosti

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.